Tajemství Trumpova účesu: přehazovačka a špatný přeliv, tvrdí kadeřnice

Záhada podivné patky

Klíčovou záhadou, které se snaží přijít na kloub laici i experti, je vrchní část vlasů – je to tupé, přehazovačka, nebo podivně vyžehlená patka? Obě kadeřnice se shodují na druhé možnosti. „Vrchní část účesu podle mě tvoří přerostlé vlasy, které jsou naskládané tak, aby zakryly nedostatky. Víceméně je to klasická přehazovačka,“ myslí si Kateřina Kavánová ze salonu Bomton Brumlovka.

Proměny Donalda Trumpa

Ivana a Donald Trumpovi na fotografii z roku 1985Donald Trump s partnerkou Melanií Knaussovou na předávání cen Emmy v roce 2004

Trumpovy vlasy ve větru jsou ve Spojených státech žhavým tématem.Donald Trum na mítinku v Kansas City.

Její tezi potvrzuje i vlasová stylistka Nina Krajčo, která Trumpův účes překřtila na „Vzpouru morčete domácího“. Fotky, na nichž jeho vlasy zvedá poryv větru, podle ní jasně ukazují, že jde o přehazovačku.

Číst dál...

Budoucí kadeřnice z Liberce zaujaly kreacemi v celostátní soutěži

 Odvezly si z Litvínova zlato i zvláštní cenu vlasové stylistky Jany Burdové

Žákyně Střední školy gastronomie a služeb v Liberci, které se chystají na profesní dráhu kadeřnic, bodovaly v celostátní soutěži kadeřnických talentů JUNIOR 2016 v Litvínově – Hamru. Klára Luňáková v soutěži zvítězila, její kolegyně Nikola Karpfová získala zvláštní cenu.Sedmnáctý ročník kadeřnického klání tradičně pořádá Střední odborná škola Litvínov-Hamr.Juniorští kadeřníci měli tentokrát za úkol vytvořit originální účes podle současných trendů, přičemž hlavní inspirací pro ně měl být vlasový mág Patrick Cameron a jeho společenské účesy.Odborná porota udělila první místo Kláře Luňákové ze SŠ gastronomie a služeb z Liberce. Zvláštní cenu vlasové stylistky Jany Burdové získala precizní práce Nikoly Karpfové, rovněž ze SŠ gastronomie a služeb z Liberce. „Tento další mimořádný úspěch školního kadeřnictví na Králově Háji zasluhuje pochvalu a potvrzuje dlouhodobou kvalitní přípravu budoucích odborníků,“ komentuje úspěch žákyň ředitel školy Zdeněk Šlaich.

Číst dál...

Tradici drží už 60 let. Holit se k němu chodí i prezidentský kandidát

Už čtvrtá generace pánů a kluků z Blovic na jižním Plzeňsku si nechává upravovat vlasy a vousy u holiče Zdeňka Zdráhala.

Profesi se věnuje už 62 let a na důchod nepomýšlí, ani když před pár dny oslavil 80. narozeniny. Prý kdysi neměl na výběr a jeho povolání mu určil táta.

"Táta měl ve Spáleném Poříčí holičskou živnost, já jiné možnosti neměl. V holičství jsem se pohyboval od dětství, mě u něj v krámu všichni zákazníci znali. Jako dítě jsem sedával u kamen, když někdo něco potřeboval, doběhl jsem pro to. Tenkrát měl ještě každý stálý zákazník své mýdlo, svůj ručník, vše bylo naskládané ve skříňce. Když koncem války přišel někdo na holení, už jsem přesně věděl, kam sáhnout, aby dostal právě své mýdlo, svůj ručník," vzpomíná Zdeněk Zdráhal na své holičské začátky.

Číst dál...

Kadeřník z Madridu "stříhá" vlasy mečem a ohněm

Španělský kadeřník Alberto Olmedo z Madridu má opravdu neobvyklé metody pro úpravu účesu. Zkracuje svým klientkám vlasy pomocí šavlí a mečů, ohně nebo zvláštních "prstových nůžek"

Nové produkty, postupy, služby. Novinky se na nás valí ze všech stran. A pozadu nechce zůstat ani cech kadeřnický. Jeden z inovátorů má svůj salón ve španělské metropoli Madridu a přezdívá se mu Samuraj. Okamžitě pochopíte proč.. Díky nim si vysloužil přezdívku Střihoruký Edward, podle filmu s Johnnym Deppem. Své umění předvedl na videu na facebooku, díky kterému dosáhl okamžitě světového věhlasu.

Olmedo připouští, že jeho metody jsou "trochu středověké". Tvrdí však, že je to jediný způsob, jak ostřihat obě strany "matematicky přesně" a zcela rovně.

Číst dál...

Mladí lakýrníci nesmí k laku, kadeřnice k peroxidu

Zákaz pracovat ve škole s nebezpečnými látkami pro nezletilé studenty, s nímž se musí vyrovnat řada středních odborných škol a učilišť,

se netýká pouze praktické výuky chemie. Problémy od Nového roku nastaly i budoucím zdravotním sestřičkám, automechanikům, truhlářům nebo kosmetičkám.

Ministerstvo školství chce věc vyřešit do několika týdnů, školám zatím nezbývá nic jiného, než žáky od chemikálií držet dál.

„Učitelé budou používat stejnou metodiku a žáci budou zatím pracovat s bezpečnými látkami, aby si to alespoň vyzkoušeli. Není to ale dlouhodobé řešení. Abychom studenty na jejich budoucí zaměstnání skutečně připravili, potřebujeme, aby se s danými chemikáliemi naučili zacházet,“ řekl deníku ECHO24.cz předseda Asociace středních průmyslových škol ČR Jiří Zajíček.

Číst dál...

Vývoj pánských účesů za 50 let.

Pánské vlasy mají za sebou dlouhou, dlouhou cestu.

Ačkoli mnozí si myslí, že páni starosti s vlasy nemají a nebo si je nedělají  tak žijí v omylu nebo oněkolik desítek let v minulosti a  - to prokazatelně te'd uvidíte.

Ve skutečnosti, jak Hairstyleonpoint  ukazuje v nejnovější infografice a  vysvětluje nám, jak jsou muži  posedlí svými vlasy po dobu nejméně posledních 50 let.

Zde  uvidíte tipy na slickback, tam je přesně vidět, jak dalekou cestu pánské účesy ušli.

Číst dál...

Majitel holičství pokutován $ 750 protože odmítnul ostříhat ženu

Majitel holičství pokutován $ 750 protože odmítnul ostříhat ženu.Vlastník holičství byl zmatený, protože neměl vybavení k stříhaní žen, a jeho obchod byl inzerován jako pánské holičství.

Vlastník holičství ve Washingtonu, USA, byl pokutován $ 750 (£ 487) protože odmítl ostříhat ženu. Jeho holičství je inzerováno jako pánské a jeho prostory jsou jen pro muže.

Zákaznice vyvolala vášnivou debatu poté, co ji holič odmítl ostříhat a  stěžovala si na Barbershop a ten dostal vysokou pokutu.

Robert Craig, klient holičství, Chodím do holičství si  promluvit o sportu . A je to skvělé místo jak se odreagovat po náročném dni v práci, nechat se ostříhat a dát si pivo. "

Číst dál...

Zemřel kadeřník Rudolfa Hösse z Osvětimi: Byl svědkem zkoušek Cyklonu B

Józef Paczyński, holič velitele koncentračního tábora Rudolfa Hösse, zemřel.

27. dubna 2015 ● 19:29

Polák Józef Paczyński, který patřil k prvním vězňům v německém koncentračním táboře v Osvětimi a posléze se stal holičem velitele tábora Rudolfa Hösse, zemřel v neděli v Krakově ve věku 95 let.

Paczyński se v září 1939 dostal jako polský voják do německého zajetí, odkud ale dvakrát utekl, než jej se skupinou dalších Poláků na cestě do polské armády ve Francii zadrželi Slováci a předali ukrajinským policistům v německých službách. Z německého vězení byl 14. června 1940 prvním transportem 728 polských vězňů převezen do Osvětimi, kde dostal číslo 121 a byl zařazen do skupiny holičů. Stříhal a holil esesáky, včetně velitele tábora.

Číst dál...