Rasta copánky - jeden z hitů letošní sezóny...

Copánky které jsou stale in

Rasta copánky spolu s dredy patří do skupiny afro účesů, tedy účesů majících své kořeny v Africe. Už v dávné minulosti si afričané své vlasy splétaly do různých copánků, vřetének či dreadů a dokonce si i vlasy nadstavovaly. Používali přitom přírodní materiály jako například palmové lýko.

Dnes je na trhu celá řada moderních materiálů, které se využívají k naplétání copánků. V první řadě jsou to různé druhy kanekalonu(100%, zizi, pony, wawe...) a to v mnoha barevných odstínech. Občas se používá také i levnější chemlon. Copánky lze naplést různě tlusté a také různě seřazené například v šachovnici či řadách. Do copánků je dále možnost zaplést korálky, mušličky, barevné bavlnky nebo zlaté a stříbrné nitě. Fantazii se zde meze nekladou. V každém lepším kadeřnictví Vám tyto varianty nastíní a také doporučí tak, aby zároveň vyhověli požadavkům zákazníka. Některá kadeřnictví dokonce nabízí i bezplatné konzultační hodiny

Proč volit právě rasta copánky?

Nepřehlédnutelný je fakt, že copánky jsou nyní zejména mezi mladými v kurzu a mít copánky znamená být in. Sluší téměř každému a vzhledem k opravdu velké nabídce materiálu co do barevnosti se můžete stát svým extravagantním účesem hvězdou večírku či zůstat trošku více při zemi a jen lehce poutat pozornost zajímavým a netradičním účesem. Dašími nezanedbatelnými výhodami jsou nenáročnost údržby, možnost získat z krátkých vlasů dlouhé a také z řídkých bohaté a to jakoby mávnutím kouzelného proutku.

Pokud se tedy nechcete o svůj účes příliš starat a přesto chcete vypadat zajímavě, jsou rasta copánky jedním z horkých kandidátů. Jednou zapletené copánky vydrží až 5 měsíců a po tuto dobu je nutné je jen minimálně ošetřovat. Nemusíte je fénovat, kulmovat ani natáčet.

Rasta copánky je možné využít i pokud máte vlasy krátké a toužíte po delších. Vlasy se vhodnou barvnou kanekalonu nadstaví tak, že lze jen s obtížemi rozpoznat, co jsou původní vlasy. Minimální délka vlasů pro aplikaci copánků je 5cm.

Občas se objevují obavy, zda tento účes nepoškozuje vlasy. Opak je ale pravdou. Rasta vlasy nechá odpočinout od fénů, kulem, barev či jiných chemických přípravků a vlasy tak regenerují.

Péče

Copánky jsou relativně nenáročné na údržbu. Mytí vlasů je možné dle potřeby, ideálně jednou za dva až tři týdny a to nejlépe bylinným šampónem bez kondicionéru, aby se copánky zbytečně nepovolily. S namáčením je ale třeba to nepřehánět, velmi časté namáčení může způsobit vylézání vlasů z copánku. Poté je nejlepší nechat vlasy volně uschnout. Maximální životnost tohoto účesu je 5 měsíců, poté už jsou odrosty vlasů příliš dlouhé a je třeba copánky rozplést a popřípadě zaplést nové. Existuje ale i možnost nechat si kořínky zadredit a nechat je poté růst v dredech. Pak mohou copánky zůstat zapletené neomezenou dobu, samozřejmě v závislosti na jejich stavu. Je třeba ale počítat s tím, že dredy jdou jen s obtížemi rozčesat

 Po rozpletení

Po rozpletení copánků se může zdát, že Vám vypadaly všechny vlasy. Je to ale jen zdání. Zdravému člověku průměrně vypadne 50 až 100 vlasů denně a pokud jsou vlasy spletené v pevném copánku, pak v něm zůstanou. Všechny se pak najednou vyčeší až po sundání copánků. Vlasy pak stačí několikrát umýt, aby se ztratil afro vzhled (vlasy si pamatují zapletený tvar) a jsou stejné, jako byly předtím.

 

Kdy nejsou rasta copánky vhodné

Nedoporučuje se splétat rasta copánky na ztrvalených vlasech, neboť by mohlo dojít k narušení vlasové struktury. Vyhnout by se jim měli i lidé mající extrémně málo vlasů a ti, kterým nadměrně vypadávaji. Pokud byly vlasy barvené, je vhodné počkat nejméně týden.

Zdroj: http://www.svetucesu.com