Kadeřnické citáty a moudra,vtipy,příběhy

Příběh o holiči a bohu posuďte zda je na přiběhu něco málo pravdy.

 Jeden muž, stejně jako každý jiný měsíc, šel k holiči. Začali spolu hovořit o různých věcech. ...a najednou...  hovořili o Bohu. Holič řekl:- Víte, já nevěřím, že Bůh existuje.- Proč si to myslíte?  zeptal se klient. Je to velmi prosté.Stačí jen vyjít na ulici,abych se přesvědčil, že Bůh není. Kdyby byl Bůh, myslíte, že by bylo tolik nemocných? Existovaly by opuštěné děti? Kdyby Bůh byl,nebylo by bolesti, utrpení...  Prostě ... nemůžu si představit Boha, který tohle všechno dovolí. Klient se zamyslel, chtěl něco říct, ale rezignoval. Nechtěl vyvolat nepotřebnou diskuzi.Když holič dostříhal,klient zaplatil a odešel. A v tom momentě uviděl na ulici člověka s dlouhými zanedbanými vousy i vlasy. Vypadalo to, že už delší dobu jeho vlasy i vousy neviděly holiče. Byl zanedbaný a špinavý. Tehdy se klient vrátil a řekl:Víte co? Holiči neexistují! - Velmi směšné! Jak to neexistují?  zeptal se holič. Já jsem jedem z nich!- Ne! odporoval klient. Holiči neexistují. Kdyby existovali, nebylo by tolik lidí s dlouhými vlasy a vousy, jako ten člověk na ulici. Ale nééé... Holiči existují, to jen lidé nás nehledají.Z vlastní vůle! No právě ... řekl klient. Přesně tak. Bůh existuje, to jen lidé ho nehledají. A dělají to z vlastní vůle. Proto je tolik utrpení a bolesti na světě. "Bůh nesliboval dny bez bolesti, radost bez utrpení; slunce bez deště. Sliboval sílu na každý den, útěchu uprostřed slz a světlo na cestě...”Bůh řekl:Není důležité, jak se bude jmenovat tvůj anděl. Ty ho nazveš jednoduše... Přítelem!

Kadeřnické vtipy

Holič se ptá zákazníka: „Je to tak dobře?”   A zákazník říká: „Trochu delší, prosím!” V holičství: „Na ježka.”   „Tady máte, pane, Viagru, běžte si zatím ven a až se vám ty vlasy postaví, tak se vraťte.”

Majitel holičství přistihne jednoho ze svých zaměstnanců, jak šlape zákazníkovi po hlavě.   „Co to vyvádíte, člověče?!” rozkřikne se.   „Pán ráčil pěšinku... a ta se musí pěkně ušlapat!”

Jak na holiče nebo kadeřníka?

Po 18 letech a téměř týdnu života půjdu poprvé (v životě) k holiči. Ostříhat háro do hola. ^_^ Již tradičně jsem v různých institucích (pošta, úřady, nádraží, informace, prodejny vstupenek,...) za blba, neboť nevím co a jak. Takže jsem se chtěl ujistit ohledně vhodného postupu: umyji se a čistě se obléknu, vezmu šrajtofli se stokorunou dopravím se (pokud možno co nejméně zpocený) k holiči řeknu, že chci jít do hola, zaplatím kilo, odejdu téměř plešatý, Nebo se snad musím objednat?celkem to sedí :-).

Holič a řeholníci

 Jakýsi holič stříhá řeholníky zdarma. Jednou přijde do kadeřnictví dominikán. Holič si nenechá zaplatit. Na druhý den najde u dveří 12 perleťových růženců. Také františkán se rozhodne nechat se ostříhat. Ani od něj holič nevezme ani korunu. Ráno najde za dveřmi 12 křížků ze sv. Damiána. A nakonec do holičství zavítá jezuita, který s povděkem přijme bezplatnou službu. Druhého dne ráno stojí před vchodem ještě před otvírací dobou 12 dalších jezuitů.