Kadeřnický odpad (vlasy,vlasové šperky) jako umění

Originální umělkyně Adrienne Antonson popisuje její díla jako "vynalézavé, udržitelné, pečlivé a hezké," určitě má pravdu. Opravdu, to může být perfektní popis hmyzu, pouze za pomoci lidských vlasů a lepidla. Počítá s smíšenými reakcemi, že se umělecká díla jsou z lidských vlasů, natož že ztvárňuje hmyz, Flavorpill popsal Antonson umění jako "strašidelné, strhující a složité." Antonson hračky zbuzují emoce, chtějí se blíže podívat a současně mají pocit odporu. Jejich vzhled je často chlupatý, moli se hodí mimořádně dobře. Zatímco některé z jejích hmyzu, se zdají až příliš reálné, jiné jsou jasně předměty představivosti. Antonson práce má intimní kvalitu, používá jen vlasy  blízkých přátel, rodiny nebo její vlastní.

Read more

Nábytek z lidských vlasů

Vytvořte nábytek.Když budete trávit celý den stříhání vlasů lidí dostanete ty nejpodivnější nápady.Zde je bývalý asistent kadeřníka, kterému se podařilo vytvořit židli z lidských vlasů .Vlákno se spřádá do materiálu, jako je skleněné vlákno a kované do tvaru křesla.

Vlasy jako bio hnojivo

Pomozte lidem pěstovat potraviny.Společnost s názvem SmartGrow používá dovážené lidské vlasy z Číny a Indie, na zahradnické hnojivo. Vlasy jsou  protkány do rohože, které pomáhají chránit kořeny rostliny před počasí a hmyzem.

Read more