Kadeřnický odpad (vlasy,vlasové šperky) jako umění

Originální umělkyně Adrienne Antonson popisuje její díla jako "vynalézavé, udržitelné, pečlivé a hezké," určitě má pravdu. Opravdu, to může být perfektní popis hmyzu, pouze za pomoci lidských vlasů a lepidla. Počítá s smíšenými reakcemi, že se umělecká díla jsou z lidských vlasů, natož že ztvárňuje hmyz, Flavorpill popsal Antonson umění jako "strašidelné, strhující a složité." Antonson hračky zbuzují emoce, chtějí se blíže podívat a současně mají pocit odporu. Jejich vzhled je často chlupatý, moli se hodí mimořádně dobře. Zatímco některé z jejích hmyzu, se zdají až příliš reálné, jiné jsou jasně předměty představivosti. Antonson práce má intimní kvalitu, používá jen vlasy  blízkých přátel, rodiny nebo její vlastní.

 

V procesu vytváření hmyzu, čas strávený na každém kusu přirozeně spojuje umělce s materiály, stejně jako s lidmi , kteří vlasy darovali. Vysvětluje: "pečlivý proces práce s tak intimní vláken inspiruje." Použití recyklovaných materiálů a hraje pro všechny její díla důležitou roli, a, jak bylo řečeno, lidské vlasy, jsou velmi osobní materiálem. "Jako umělec s hlubokým zájmem o udržitelné zdroje a samonosné systémy, lidské vlasy,se mi  zdají , že jsou skvělým materiál. Zjistila jsem,že historické souvislosti a různé použití lidských vlasů je fascinující. Jsem také zaujata přitažlivostí a zároveň  odporem který vyvolává tento materiál. Je to sentimentální, náročné a upřímné. " Antonson umění je jistě zcela filigránské, že ztělesňuje hmyz. Přestože jsou napohled krásní, jen málokdo má pocit nutkání dostat se blíž k broukovi, mouše nebo kudlance nábožné, než musí. "Moje současná práce je inspirována bizarní chování a geniální evolučním vývojem hmyzu. Použití vlasů jako materiálů poskytuje jedinečný a intimní pohled na přírodu a soběstačnost.

 

Antonson sochy z vlasů byly vystaveny v USA kromě hmyzu, ona má také řadu oblečení vyrobených z vlasů, gumičky a další materiály. Ona je také umělecký editor Dark Sky časopisu.

 

více na webu : adrienneantonson.com/