Kadeřnictví a okultismus,magie rituály s vlasy

Existují lidové pověry týkající se vlasů.

Pokud chcete zůstat vášniví a temperamentní, nečešte si vlasy po zatmění. Jestli jste si česali vlasy a zbylé vlasy v hřebenu jste vyhodili oknem ven, tak Vás nikdy nebude bolet hlava, ale budete mít „své hnízdečko“ až později. Nenechávejte své vlasy na podlaze – na vlasy sokyně je velmi lehké uvalit kletbu na samotu, na rozchod nebo na zdraví.(Totéž platí i pro nehty.) Jestliže chcete, aby Vám Váš manžel nebo přítel byl věrný, proveďte magický obřad věrnosti.Vezměte si pár vlastních vlasů a několik jeho vlasů, spojte je (nebo spleťte) dohromady. Proveďte třikrát na úplněk měsíces. Představujte si při tom (myslete na to), že Váš manžel Vás miluje, hladí Vaše vlasy a objímá Vás. Nebo ještě jedna varianta: Do nádobky s medem dejte své vlasy a vlasy Vašeho milovaného a zašeptejte do ní: „Tak jako jsou naše vlasy navěky spojeny, slastí obaleny, tak budeme žít spolu v radosti a slasti. Amen.“ Zavřete nádobku a zakopejte ji na tajném místě. Jestliže nebude váš úkryt nikým odhalen, Váš společný život bude dlouhý a šťastný!

Kouzla s vlasy

Časový rámec: doba není časově omezena - Nejlepší načasování: Různé, ale obvykle raději po setmění za dorůstajícího Měsíce. Vlasy, které máte na hlavě, jsou plné energie. Čarování s vlasy bylo v minulosti velmi populární, ale v pozdní viktoriánské době upadlo v nemilost pro svou údajnou primitivní spojitostí s duší a duchy předků. Navzdory naší moderní asociaci vlasů s celkovým vzezřením je v nich magická energie stále přítomna a dnešní kouzelnická komunita znovu objevila jejich sílu.

 

  • Chcete-li připadat opačnému pohlaví atraktivní, umyjte si vlasy ve směsi citronu a levandule. Chcete-li, aby vás někdo přestal milovat, použijte lékořici.
  • Toužíte-li po partnerově věrnosti, svažte pramínek svých vlasů s jeho a schovejte jej pod matraci.
  • Za zimní noci si kartáčujte vlasy, až vyprodukujete statickou elektřinu, a myslete přitom na to, jak k sobě někoho přitahujete. Další den vás vyhledá.
  • Těsně před západem slunce se posaďte před zrcadlo, nakloňte se dopředu a sčesejte si vlasy přes obličej. Myslete na svou touhu spatřit obraz své budoucí lásky. Podívejte se skrz vlasy do zrcadla - uvidíte v něm vizi svého budoucího partnera.
  • Keltské ženy používaly vlasy zapletené do copu, pokud chtěly-li k sobě někoho připoutat. I když se copy považovali u keltů za přijatelný účes, vědomí, že ženin cop může na muže uvalit kouzlo, bylo tak silné, že na svatbu musela přijít s rozpuštěnými vlasy. V keltské magii přetrvává tradice, že ženy musí mít při čarování a obřadech rozpuštěné vlasy... Zaplétejte si vlasy a opakujte přitom jméno svého vyvoleného, kterého chcete připoutat.
  • Toužíte-li po nové lásce, odhoďte tři pramínky svých vlasů po západním větru. Pozor - v mnoha kulturách se považuje za nebezpečné odhazovat své vlasy nebo nehty, neboť by je prý mohli najít ostatní a použít je proti vám v negativní magii.
  • V Appalačských horách si ženy stříhají pramínek vlasů, přivazují ho ke snubnímu prstenu - vlastnímu nebo půjčenému - a ten pak používají jako věštecký nástroj na způsob kyvadla. Uchopte jeden konec vlasů a nechce prstýnek volně kývat. Pokládejte mu otázky a interpretujte si jeho pohyby jako odpovědi. Obecně pohyb ze strany na stranu nebo točení proti směru hodinových ručiček znamená negativní odpověď, zatímco pohyb nahoru a dolů a kroužení po směru hodinových ručiček se vykládá jako pozitivní.
  • Chcete-li si zachovat pozornost nového partnera, přesvědčte ho, aby se mezi západem a východem slunce třikrát dotknul vašich vlasů.