Málokdo ví, že každodenní česání vlasů je vlastně magický obřad. Na Počátku lidstva považovali pletení vlasů za ochranu před zlými duchy.

Vlasy jsou velmi silný průvodce energie. Když pláče dítě, matka nebo někdo jiný pohladí dítě po hlavě, po vlasech. Když je někdo zamilovaný, snaží se pohladit vlasy milované osoby. Přes prsty do vlasů proniká Vaše energie lásky. Podívejte se na mladou ženu nebo na dívku, která má upravené vlasy, krásný účes. A co taková, která má mastné, špinavé vlasy? Chcete ji pohladit po hlavě? …

Existují lidové pověry týkající se vlasů.

  • Pokud chcete zůstat vášniví a temperamentní, nečešte si vlasy po zatmění.
  • Jestli jste si česali vlasy a zbylé vlasy v hřebenu jste vyhodili oknem ven, tak Vás nikdy nebude bolet hlava, ale budete mít „své hnízdečko“ až později.
  • Nenechávejte své vlasy na podlaze – na vlasy sokyně je velmi lehké uvalit kletbu na samotu, na rozchod nebo na zdraví.(Totéž platí i pro nehty.)
  • Jestliže chcete, aby Vám Váš manžel nebo přítel byl věrný, proveďte magický obřad věrnosti.Vezměte si pár vlastních vlasů a několik jeho vlasů, spojte je (nebo spleťte) dohromady. Proveďte třikrát na úplněk měsíces. Představujte si při tom (myslete na to), že Váš manžel Vás miluje, hladí Vaše vlasy a objímá Vás.
  • Nebo ještě jedna varianta: Do nádobky s medem dejte své vlasy a vlasy Vašeho milovaného a zašeptejte do ní: „Tak jako jsou naše vlasy navěky spojeny, slastí obaleny, tak budeme žít spolu v radosti a slasti. Amen.“ Zavřete nádobku a zakopejte ji na tajném místě. Jestliže nebude váš úkryt nikým odhalen, Váš společný život bude dlouhý a šťastný!
 

Kouzla s vlasy

Časový rámec: doba není časově omezena

Nejlepší načasování: Různé, ale obvykle raději po setmění za dorůstajícího Měsíce.

Vlasy, které máte na hlavě, jsou plné energie. Čarování s vlasy bylo v minulosti velmi populární, ale v pozdní viktoriánské době upadlo v nemilost pro svou údajnou primitivní spojitostí s duší a duchy předků. Navzdory naší moderní asociaci vlasů s celkovým vzezřením je v nich magická energie stále přítomna a dnešní kouzelnická komunita znovu objevila jejich sílu.
  • Chcete-li připadat opačnému pohlaví atraktivní, umyjte si vlasy ve směsi citronu a levandule. Chcete-li, aby vás někdo přestal milovat, použijte lékořici.
  • Toužíte-li po partnerově věrnosti, svažte pramínek svých vlasů s jeho a schovejte jej pod matraci.
  • Za zimní noci si kartáčujte vlasy, až vyprodukujete statickou elektřinu, a myslete přitom na to, jak k sobě někoho přitahujete. Další den vás vyhledá.
  • Těsně před západem slunce se posaďte před zrcadlo, nakloňte se dopředu a sčesejte si vlasy přes obličej. Myslete na svou touhu spatřit obraz své budoucí lásky. Podívejte se skrz vlasy do zrcadla - uvidíte v něm vizi svého budoucího partnera.
Keltské ženy používaly vlasy zapletené do copu, pokud chtěly-li k sobě někoho připoutat. I když se copy považovali u keltů za přijatelný účes, vědomí, že ženin cop může na muže uvalit kouzlo, bylo tak silné, že na svatbu musela přijít s rozpuštěnými vlasy. V keltské magii přetrvává tradice, že ženy musí mít při čarování a obřadech rozpuštěné vlasy... Zaplétejte si vlasy a opakujte přitom jméno svého vyvoleného, kterého chcete připoutat.
Toužíte-li po nové lásce, odhoďte tři pramínky svých vlasů po západním větru. Pozor - v mnoha kulturách se považuje za nebezpečné odhazovat své vlasy nebo nehty, neboť by je prý mohli najít ostatní a použít je proti vám v negativní magii.
V Appalačských horách si ženy stříhají pramínek vlasů, přivazují ho ke snubnímu prstenu - vlastnímu nebo půjčenému - a ten pak používají jako věštecký nástroj na způsob kyvadla. Uchopte jeden konec vlasů a nechce prstýnek volně kývat. Pokládejte mu otázky a interpretujte si jeho pohyby jako odpovědi. Obecně pohyb ze strany na stranu nebo točení proti směru hodinových ručiček znamená negativní odpověď, zatímco pohyb nahoru a dolů a kroužení po směru hodinových ručiček se vykládá jako pozitivní.
Chcete-li si zachovat pozornost nového partnera, přesvědčte ho, aby se mezi západem a východem slunce třikrát dotknul vašich vlasů.