Kudrnaté a vlnité vlasy

Kudrnaté a vlnité vlasy

Přirozeně kudrnaté vlasy jsou samozřejmě snem, pokud jejich majitelka/majitel o tyto kudrdliny stojí a také pokud o ně správně pečuje.

 Většinou bývají husté, účes má objem a plnost, vlasy lze je poměrně snadno natáčet, foukat, kulmovat i narovnat žehlením.

Ale také kudrnaté vlasy mají sklon ke krepatění, vysoušení a často jsou velmi obtížně upravitelné do účesu.

Read more

Stavba vlasu

Stavba vlasu

Vlas a chlup je jsou označení pro dva anatomicky téměř totožné útvary tvořené keratinem. Až na několik výjimek jsou přítomny (hlavně ve formě srsti) u všech savců a jejich nejdůležitější funkcí je termoregulace (ať už v teplém nebo chladném prostředí).

Read more

Obličejové tvary

Obličejové tvary

Výběr účesu podle tvaru obličeje

Svého vzhledu nejlépe využijete, když si vyberete účes, který zvýrazní vaše nejhezčí rysy. První rys, který byste měli vzít v úvahu, je tvar vašeho obličeje - je kulatý, oválný, hranatý nebo polodlouhý?

Pokud si nejste jisti, jaký tvar obličeje máte, nejsnadněji to zjistíte když si shrnete vlasy z obličeje. Postavte se před zrcadlo a rtěnkou na něj obtáhněte obrys svého obličeje. Když odstoupíte, mělo by být možné určit, do které kategorie váš obličej spadá.

Read more

Barevná typologie

Barevná typologie

Pleť a oči jsou často lepším vodítkem než obrázek z časopisu. Poradím vám, jaká barva vlasů se k vám hodí.Odstín vlasů zvolený podle barevné typologie bude působit přirozeně a nenásilně. Přestože ho na vaší hlavě vykouzlím místo přírody já. Podle barvy pleti a očí se rozlišují čtyři základní typy: jarní, letní, podzimní a zimní. Ty nám nám tvoří nejjednodušší a spolehlivé vodítko při volbě barev líčení, oblečení a samozřejmě i účesu. Volba té správné barvy je základ.

Read more