Rasta copánky

Chcete mít netradiční účes? Chcete na sebe upozornit? Toužíte po změně? Rádi byste účes, který nepotřebuje téměř žádnou údržbu? Tak právě pro vás plete kadeřnictví Mladá Boleslav – Dolní Stakory rasta copánky! Malé copánky naplétané originální černošskou metodou vás učiní neobvykle atraktivními. 

Co to vlastně jsou ty rasta copánky?

Je to dlouhodobý účes, který vznikne tím, že se na vaše vlastní pramínky vlasů, po celé jejich délce, naplete speciální(syntetický) materiál kanekalon, který se podobá přírodním vlasům. Speciální materiál kanekalon nebo chemlon si můžete vybrat z více odstínů, od těch přirozených až k těm extravagantním. Lze je mezi sebou i míchat. Rasta copánky si dokonce můžete naplést v různých délkách a tloušťkách.Rasta copánky jsou vhodné pro celoroční nošení zimy nevyjímaje.Rasta copánky můžete schovat pod slušivou rasta čepici a nemusíte řešit účes když si v zimě sundáte čepici,však to znáte.To u rasta copánků nehrozí budete vypadat skvěle.

Jsou rasta copánky vhodné pro ženy, dívky, pány i kluky.

Ano, rasta copánky jsou vhodné,neničí vlasy, dokonce se říká, že naopak – vlasy si odpočinou od fénu, barev a žehliček na vlasy.

Jaké druhy speciálních rasta materiálů si můžeme vybrat?

1. Vlna– Pro ty, kdo chtějí rasta účes objemný a nevadí jim, že to bude vypadat trošku uměle. Zato cena je velice přínosná.
2. Chemlon– Stále dost nadýchaný, o trošku dražší než vlna, ale pořad jeden z levnějších. A nevypadá až tak uměle.
3. Kanekalon– Několikrát dražší nežli vlna a chemlon. Je lesklý a má mnoho druhů. Copánky z něj vydrží nejdéle. Je řidší, takže je potřeba více copánků, ale vypadají přirozeně a jsou lehčí.

Výhoda rasta copánků

Tentorasta účes je velice praktický, hlavně pro ty, kteří mají vlasy krátké a touží je mít alespoň jednou pod zadek. Nebo pro ty, kteří si je právě nechali ostříhat a neví, co s nimi. Nebo prostě pro ty, kteří chtějí změnu nebo nějakou tu ,bláznovinu.

Předsudky a údržba

Nemusíte se bát, že vám rasta copánky zničí vlasy. Mnoho lidí se domnívá, že po odstranění rasta copánku se vlasy budou muset ostříhat kvůli poškození, ale není to pravda! Rasta copánky se normálně rozpletou a vlasy máte jako dřív!
Další věc, které se mnoho lidí obává, je nemožnost mytí vlasů. Ale to také není pravda,rasta copánky se dají normálně umýt. Doporučuje se 1x týdně, podle potřeby klidně častěji. Lidé, kteří rasta copánky pletou, a lidé v salónech nedoporučují mýt si vlasy šampónem s kondicionérem či šampónem s gelovou konzistencí. Nejlepší jsou klasické březové, heřmánkové nebo kopřivové šampóny. Po umytí se rasta copánků se pomačkají ručníkem a nechají volně uschnout.


Způsoby naplétání a pletení rasta copánků

Můžete si vybrat, jak hodně chcete být zajímavými, protože volit lze ze dvou způsobů naplétaní. Jedním jsou normální stylové rasta copánky pletené v šachovnici nebo řadách, zakončené různými způsoby. A druhým jsou rasta copánky zapletené k hlavě v silnější cůpky.Celkový počet rasta copánků se pohybuje okolo 100 – 300, zaleží na materiálu rasta copánků a osobě, která  bude rasta copánky plést.

Barva rasta copánků

Můžete mít rasta copánky jednobarevné, dvoubarevné.Co rasta salony doporučují: nechat si jednu barvu stejnou, jako je barva vašich vlasů a druhou si zvolit dle libosti, zaleží na vás, zda budourasta copánky modré, žluté, zelené…
Ale pozor, pořádně si to rozmyslete, nejenže budete sedět cca 3 – 10 hodin na židli, odvíjí se to od délky rasta copánků, rasta pletařky a rasta materiálu, ale hlavně, rasta účes vydrží 3 – 6 měsíců. Však je tu možnost nechat si rasta copánky kdykoli rozplést. Po rozpletení si můžete znovu nechat zaplést až po cca 14denní pauze.

Kolik do rasta copánku investuji a kde si je mohu rasta copánky nechat udělat?

Pokud zvolíte salón, tak vás rasta copánky přijdou na zhruba 5000 Kč. Naše kadeřnictví poskytu je kvalitní a rychlé pletení rasta copánků,máme 10 letou praxi v pletení rasta copánků,skvělé ceny,komfortní a přijemné prostředí rodinného domu,občerstvení,TV,Wifi,bazén,parkování,vše pro vaší pohodu a příjemný zážitek.

Materiál rasta copánků a francouzkých copánků

 •    100% Kanekalon

Kanekalon Braid - materiál vhodný na klasické rasta copánky, micro copánky, umělé dready a pseudo dready. Kanekalon Braid je klasický krepatý materiál. Délka vlákna Kanekalonu je 140cm. Na rozdíl od syntetického Kanekalonu se neleskne a působí přirozenějším dojmem. Kanekalon Braid se dělá ve více než 30ti barvách.

Číst dál...

Francouzské copánky

 • Kvalita -100% kvalita je zaručena, copánky pleteme 10let
 • Materiál -buď to z vlastních vlasů nebo s připletením kanekalonu či chemlonu
 • Doba pletení -20min. - 6hodin, dle počtu copánků a jejich náročnosti
 • Délka nošení -cca 1 měsíc, podle rychlosti růstu vlasů
 • Barvy -pro oživení barev si můžete vybrat ze škály různých odstínů

 

Rasta copánky

Rasta copánky

 Rasta copánky jsou vhodné za každého ročního období.Je to ideální, dlouhodobý účes, který dodává člověku na zajímavosti a atraktivnosti. Je vhodný pro ženy, děti i muže všech věkových kategorií.Rasta copánky jsou vhodné pro překlenutí období, kdy vlasy dorůstají a jejich úprava je náročnější.Rasta copánky jsou také multikulturní zaležitostí je čím dál více lidí co se hlasí k rastafarianství a jeho způsobu života.K tomu patří i vzhled rasta účesy,rasta oblečení,rasta muzika (reggae),proto se kadeřnice a rasta pletařka Jana Hrádková a rasta pletařka Laďka z kadeřnictví Mladá Boleslav rozhodlo že tuto službu Vám nabídnou máme 10-letou praxi v pletení rasta copánků.

Číst dál...

Naše rasta pletařky

Rasta pletařky

V Kadeřnictví Mladá Boleslav - Dolni Stakory pleteme dvě rasta pletařky Jana a Laďka pracujeme ve dvou ,ale i jednotlivě to se pak odráží i v ceně rasta účesů.Laďka mě vlastně naučla plést rasta copánky a další různé typy rasta účesů je takovým mým mentorem má 10 letou praxi a rozhodli jsme se ,že budeme spolu spolupracovat.Rasta copánky jsou naším koníčkem a pletení rasta copánků nás baví.Jsme rozhodnuty Vám služby dále rozšiřovat o nové rasta účesy, při zachování vysoké kvality a příznivé ceny.Rasta pletařky Jana a Ladka se na Vás těší.

Deset věcí co by Vás mělo zajímat :

 1. profesionální přístup a kvalitně home odvedená práce

 2. příznivé ceny poměr kvalita/cena

 3. příjemné prostředí rodinného domu (wifi,občerstvení,bazén,TV,)

 4. spokojený zákazník

 5. individuální přístup k zákazníkovi

 6. poradenství a péče o afro copánky

 7. rychlá a kvalitní práce (možnost pletení ve dvou)

 8. dopravní dostupnost (MHD,linkové autobusy,kolo kousek od Mladé Boleslavi)

 9. parkovaní zdarma

 10. kvalitní materiály

více také na stránkách : rastakeyse.webnode.cz/o-me/