Barevná typologie

Barevná typologie

Pleť a oči jsou často lepším vodítkem než obrázek z časopisu. Poradím vám, jaká barva vlasů se k vám hodí.Odstín vlasů zvolený podle barevné typologie bude působit přirozeně a nenásilně. Přestože ho na vaší hlavě vykouzlím místo přírody já. Podle barvy pleti a očí se rozlišují čtyři základní typy: jarní, letní, podzimní a zimní. Ty nám nám tvoří nejjednodušší a spolehlivé vodítko při volbě barev líčení, oblečení a samozřejmě i účesu. Volba té správné barvy je základ.

  • Jarní typ

    Princ se zlatými vlasy asi nejlépe charakterizuje tento typ. Vlasy jako len s kapkou medu, zlatohnědé, jemně rezavé, ale i teple kaštanově hnědé, vše v pastelových tónech, vždy se zlatým nádechem. Pokud mají plavé vlasy spíše popelavý nádech, nepatří jarnímu typu.
  • Letní typ

Ač jeden ze dvou studených barevných typů, i zde najdeme blondýny - ovšem spíše platinové mondény, sem patří také výše zmíněný popelavý odstín blond vlasů. Typičtější jsou však vlasy oříškově hnědé, případně s popelavým nebo červeným chladným podtónem. Pokud jste hnědovlasý a toužíte po blond vlasech, zvolte spíše pouze melír, než celkové probarvení. Okolo obličeje nechte vlasy v původním odstínu, zbytek vlasů bude obarven pouze v pramíncích - třeba ve dvou odstínech blond - platinové a karamelu. Zvláště na delších vlasech může však jít o náročnou proceduru, je lepší svěřit se do rukou odborníkovi.

  • Podzimní typ

Zrzavý, zlatý blond, zlatohnědý, měděný až do hněda, ryšavý, rudovlásek - vše v sytých zářivých barvách, to jsou vlasy typického a také vzácného podzimního typu. Je dokonalý a harmonický, vůbec mu tedy neublíží sem tam nějaký barevný akcent. Nádherně působí například červený melír na hnědých vlasech. Měděné praménky pozvednou zlatohnědé či blond vlasy. Naopak s blond přelivem spíše opatrně, velmi světlá až průhledná pleť nejde s tímto odstínem vždy dohromady.

  • Zimní typ

Jeho přirozenou barvou vlasů je tmavohnědá, hnědopopelavá, hnědočerná. Černá až černomodrá sluší zvláště typům s velmi světlou až bledou pletí. Pokud se rozhodnete pro přeliv, volte vždy spíše v tmavší barevné paletě chladných odstínů. V melírech se nespletete s pramínky modrými, nafialovělými či stříbřitě plavými. Jestliže máte barvu "nijakou" a rád byste ji trochu oživil, je vhodná hnědá smíchaná napůl s chladnou třešňovou, výsledný odstín je neobvyklý a zajímavý.