Holiči a holičství

 Vše co obsahuje slova holiči,holičství,holit,oholit,holička,holič ....a když se naladíte na tyto slova a na samotné holení nebo stříhaní můžete se začít těšit na novou provozovnu...více v novinkách a tady Vás oholím,ostříham,vše co si budete z kadeřnických služeb přát se Vám vynasnážím splnit.Tak a můžete pročítat řádky hned níže.Příjemné čtení a pěkný den přeje pánská a dámská  kadeřnice Jana 

Problém spícího holiče  

Problém spícího holiče je jeden z modelových případů, kdy v programu používajícím více vláken může nastat  (uváznutí v mrtvém bodě). Za jeho autora je považován nizozemský informatik, Holič má pracovat, když jsou v holičství zákazníci a jinak spát. Holič a zákazníci jsou současně běžící procesy (vlákna) aplikace.V hypotetickém holičství je jeden holič, jedna židle pro právě obsluhovaného zákazníka a více židlí v čekárně. Když holič ostříhá jednoho zákazníka, jde zkontrolovat čekárnu. Pokud zde čeká jiný zákazník, holič ho usadí na „pracovní“ židli a ostříhá ho. Pokud v čekárně není žádný zákazník, holič se posadí do své židle a spí. Zákazník přicházející do holičství zjišťuje, co právě dělá holič. Pokud holič spí, zákazník jej vzbudí, posadí se na jeho židli a nechá se ostříhat. Pokud holič zrovna obsluhuje jiného zákazníka, nově příchozí zákazník se jde posadit do čekárny. Jsou-li všechny židle v čekárně obsazené, zákazník odejde a vrátí se později. Problém v tomto příkladu nemusí být na první pohled zcela zřejmý. Pramení z toho, že činnosti holiče (kontrola čekárny) a zákazníků (kontrola stavu holiče, posazení se v čekárně…) trvají neznámou dobu. Program, který není proti deadlocku ošetřen, se může zaseknout v těchto případech: Do holičství vejde zákazník a zjistí, že holič zrovna obsluhuje jiného zákazníka. Jde se tedy posadit do čekárny. Než ale do čekárny dojde, operační systém přidělí prostředky procesu holiče, který dostříhá stávajícího zákazníka a zkontroluje čekárnu, kde nikdo není. Jde tedy spát a čeká na zákazníka, zatímco zákazník v čekárně čeká na holiče. Do holičství přijdou dva zákazníci najednou. V případě, že holič spí, oba se jej pokouší vzbudit a posadit se do jeho židle. Je-li holič zrovna zaneprázdněn, noví zákazníci se pokusí obsadit stejnou židli v čekárně. (Jinými slovy jeden proces změní stav volných židlí v čekárně, zatímco jiný proces tento údaj čte.)

Řešení 

Pro řešení je nutné, aby zákazník měl možnost zjišťovat stav holiče (zdali stříhá jiného zákazníka, nebo spí) a aby jak zákazníci, tak holič mohli zjišťovat obsazenost čekárny. První z problémů zmíněných výše lze obejít tak, že zákazník bude kontrolovat stav holiče i pokud čekárna není prázdná. Příchod dalšího zákazníka tak naruší stav deadlocku. Není to ale optimální řešení a další problémy jím ošetřit nelze.Problém spícího holiče má několik známých řešení. Základem všech z nich je vzájemné vyloučení přístupu ke sdíleným zdrojům. Sdílené zdroje představují holičova židle a čekárna. Pokud do holičství dorazí dva zákazníci zároveň, pouze den z nich může jít dovnitř a zkontrolovat stav holiče, případně holiče vzbudit, zatímco vlákno druhého zákazníka čeká. Čekárnu musí sdílet vlákna zákazníků i vlákno holiče, aby v jeden okamžik jen jeden zákazník mohl obsazovat židli a holič ani jiíný zákazník během této činnosti nemohl zjišťovat obsazenost čekárny. V okamžiku, kdy jde holič zkontrolovat čekárnu, musí být zákazníkům zamezeno zjišťovat stav holiče. Při použití zámků získává holič zámek v momentě, než jde zkontrolovat čekárnu a pouští jej, když začne stříhat zákazníka nebo jde spát. Zákazník musí získat zámek, než vstoupí do holičství, a uvolnit jej, když se posadí do holičovy židle nebo do čekárny. Rozšířením původního problému spícího holiče je problém více spících holičů. Při jeho řešení je navíc nutno obstarat koordinaci mezi několika holiči, aby se například dva nepokoušeli ostříhat jednoho zákazníka.  

 Film Jak jsem byl oholen 

 „Filmová hraná groteska pro děti o tom, že není dobré se sázet a podceňovat cvičeného slona Bimba, který umí i holit lidi.“ Ono se řekne, že zajít k holiči není žádné neštěstí. Jenomže není holič jako holič a při tomhle holení mohl klaun málem vypustit duši. Jeho přítel Tom vycvičil slona Bimba tak, že uměl chodit po schodech i tancovat na stole. Dokonce uměl i mluvit. A to klauna zlobilo. Vsadil se, že se dá slonem oholit, jestliže si Bimbo lehne na cvičitele Toma a neublíží mu. A poněvadž sázku prohrál, slon popadl štětku a namydlil chobotem klauna. Vzal obrovskou břitvu, přebrousil ji, oholil hrůzou polomrtvého klauna pod nosem a nakonec ho polil ještě kolínskou. Klaun není žádný strašpytel, ale jistě každý pochopí, že už uvažoval o posledních věcech člověka. A to všechno proto, aby si pamatoval, že se nemá sázet a podceňovat Bimba. 

Holič 

Holič (z latinského Barba, " vousy ") je někdo, nejčastěji muž, jehož povolání je snížit jakýkoli typ vlasů, a oholit nebo sklonu vousy mužů. Místo práce holič je obecně nazýván holičství, nebo jednoduše "holičství"  V dřívějších dobách, holiči také hrál chirurgii a stomatologii . Dnes, s vývojem bezpečnostních holicích strojků a snižující se prevalence vousy, v americké kultuře a Commonwealth nejvíce holiči se specializují na stříhání vlasů mužů. Mnoho holiči může ještě vypořádat s vousy pokud o to požádá. 

Holič na ulici  v Šírázu

Kadeřnictví je univerzální termín odkazuje se na někoho, jehož povoláním je snížit nebo styl vlasů s cílem změnit nebo udržovat osobní image. Toho je dosaženo s využitím kombinace barvení vlasů , stříhání vlasů a vlasové textury techniky . Holič je typ kadeřnictví, stejně jako kadeřník všechny podle toho, kde pracují, jaký typ služeb, které jsou licencovány poskytovat, a také to, co oni sami jako titul. Žena, většinou neodkazují se na sebe jako holiči, pokud jsou licencovány jako holič, nebo také holiče spolu s tím, že kosmetička. Každý stát v USA se pohybuje na jejich práci a licenční práva. Například ve státě Maryland, může kosmetolog nelze použít rovný holící strojek. To je přesně pro holiči. Oba Barbers a kosmetiček jsou potřebné a je odpovědná za udržování své nástroje sterilizovány v dobrém stavu, je to zákon, který platí jak a snad každý stát USA (Holiči). Někteří holiči raději vidí sebe jako kadeřníci nebo kadeřnice. Tam je Obyčejný misbelief že holiči nevykonávají žádnou jinou službu než stříhání vlasů, a že kosmetičky provádět všechny barvení a trvalé ondulaci. Ve skutečnosti může holiči stříhají vlasy, vousy výbava, barva, trvalá, poskytnout obličejové masky, a oholit. Oni jsou také licenci pro práci s umělým náhradní výrobky vlasy ( tupé , atd.). Mnoho práce stylistů jsou právně holiči. Tam je nějaká profesní rivalita mezi holiči a kosmetiček, z nichž oba jsou licencované a regulované. Najednou, skupiny byly oba dovoleno stříhají vlasy, ale jen holiči měli dovoleno oholit vousy nebo sklon: to vyžaduje zvládnutí tajemné technika používání břitvou . Dnes v USA, a stylistů mohou kadeřnictví se nachází pracovat bok po boku v zařízeních, známý jako muž salóny. Muž salóny byly poskytnuty holiče možnost zůstat tradiční ve všech aspektech tohoto pojmu, ale i postupně, jak současné trendy a módní styly se vyvíjejí. V mužské salony, kadeřnice a kadeřnictví snaží vyjít vstříc moderním trendům účes muže tím, že zaměstná tradiční vlasový styling a břitvou oholí s moderními postupy, jako je tvarování techniky a barev. V americkém státě New Jersey jsou oblasti Kosmetika a barbering regulovány státem rada Kosmetika, která je divizí pro záležitosti spotřebitelů katedry práva a veřejné bezpečnosti. Tam je už rozdíl v holiči a kosmetiček. Jsou vydány stejnou licenci a mohou praktikovat i umění rovný holící strojek na holení, barvení, jiné chemické práce a stříhání vlasů, pokud si zvolí. 

V Austrálii, úřední nebo právní pojem je Kadeřník, s Kadeřnictví být jen populární název pro to Kadeřnictví muži, i když ne tak populární, jako byla v polovině 20. století. Od roku 1980, dva obchody se Kadeřnické mužů a dámy 'kadeřnické byly sloučeny do jednoho obchodu Kadeřnické. Většina z nich by práci v kadeřnictví, nebo někdy Beauty Salon nebo Barber Shop . "Salon" je obvykle vyslovován s důrazem na první slabiku (tj. SAL-on). 

Holičství v Bukurešti kolem 1842. Dřevoryt. Jak je uvedeno v tomto snímku, holičství také poskytuje příležitost pro sociální kontakty. Holič obchod je starověký. Břitvy byly nalezeny mezi památky doby bronzové (cca 3500 př.nl ) v Egyptě. Holení , a to buď hlavy nebo obličeje, nebyl vždy dobrovolný akt, neboť již byla vykonána podle práva v Anglii a jinde. Před makedonské dobytí přinesl zvyk čistit holení , κουρευς v řecké agoře by čalounění a styl patrony 'vousy mu, vlasy a nehty , jako drby a diskuse tekl proudem. Humayun Tomb , postavený 1562 CE, s jeho hrobka Barber (Nai-ka-Gumbad), v popředí, Dillí , jen jiná konstrukce v královské kabině. 1858 fotografii.  

Barbering byl představen v Římě v řecké kolonie v Sicílii v roce 296 př. nl, a holičství rychle se stal velmi populární střediska pro denní novinky a klepy. Ráno návštěva tonsor stala součástí denního režimu, stejně důležitá jako návštěva veřejných lázní , a mladý muž je první oholení (tonsura) byla základní součástí jeho příchod věku obřadu. 

Několik Roman tonsores se stal bohatý a vlivný, běh obchody, které byly oblíbené loci publici z vysoké společnosti, ale většinou byly jednoduché živnostníci, malé vlastní výklady nebo jejich zřízení stolice na ulici a nabízí holí za pouhých quadrans . Někteří měli reputaci jako nemotorný řezníci, kteří opustili své patrony zjizvený o tváře a bradu, jejich nudné bronzu nebo mědi (nikdy ocel ) břitvy musí sdílet část viny. Lepší holičské nabídl depilátory pro ty zákazníky, kteří odmítli jako břitva. Holičství v Fluvanna, Texas, byl obnoven jako součást průkopníka vesnice v Snyder v cupitat County ve West Texas . Poznámka zrezivělý cín místnosti a horizontální pruhované tyči, místo společné vertikální.  

Interiér holičství, circa 1920 

Mnoho let před naším letopočtem v Egyptě holiči byli velmi respektoval a prosperující. Kněží a muži lékařství byly nejstarší záznamy o holiči. Tam bylo mnoho pověr na bytí barbering historie. Počínaje brzy kmeny, kteří věřili v dobré a zlé duchy, které byly věřil k vstoupili do těla přes vlasy na hlavě. Věřili, že tím, že uřeže vlasy lihoviny mohly být vyhnán, což holič nejdůležitější muž v kmenových společenství. Vzhledem k jejich duchovní a náboženské přesvědčení, holičství a kadeřnictví dokonce vykonával náboženských obřadech, jako jsou křtění dětí a manželství. Během těchto obřadů se dostat zlé duchy z odejdou vlasy visí dolů a to byl řez po tanec a držel pevně zpět, takže žádné zlé duchy mohl vstoupit a žádné dobré náladě mohl uniknout (The Art of barbering v průběhu věků). Holiči dřívější doby byly také lékařů a zubních lékařů . Kromě stříhání vlasů, kadeřnictví a holení, holiči provedené operaci , pouštění žilou a leeching , oheň baňkování , klystýr , a extrakce zubů . Tak oni byli voláni holič chirurgy , a oni vytvořili jejich první organizaci v 1094. Tyč holiče červené a bílé ve spirále uvedena dvě řemesla, chirurgie v červené a barbering v bílé barvě. Holic byla vyplacena vyšší než chirurg chirurgové, dokud byly vloženy do britské válečné lodi v průběhu mnoha námořních válek. Některé z povinností holiče včetně krku manipulace, čištění uší a vlasové pokožky, odvodnění vředy, píštěle a nabodávat cyst s knoty.