Kadeřnice v Podtroseckém údolí

Dobrý den, jak dostat tatínka do polepšovny: Pěšky Podtroseckými údolími na Trosky  konečně po delší době krásný víkend sluníčko teplota kolem 20 stupňů, tak jsme vyrazili do přírody.rozhodli jsme se, že navštívíme Podtrosecká údolí. Zaparkovali jsme na parkovišti u Věžického rybníku odkud jsme vyrazili po žluté značce. Přivítalo nás kuňkání žab, kterých bylo všude kolem rybníka mraky.

kadeřnice podtroskama

Tuto skutečnost ocenila nejvíce moje malá dcerka a babička, obě usilovně odháněli žáby z cesty, aby je nějaký kolař nepřejel. Sluníčko svítilo a krásně hřálo. Cesta krásně ubíhala. Potkáváme skupinku kolařů kteří se zastavují u Věžického rybníka a jeden z nich zřejmě místa znalý zaujatě vyprávěl kamarádům kolařům: když se pozorně zadíváte na protější skály, poznáte tu, která ve filmu hrála tu první, na kterou tatínek s Vaškem lezli, a maminka je u toho nachytala.Nenápadně jsme také poslouchali a poté se zase vydali dále po žluté.Anička skočila na odrážedlo a pádila vpřed.Elán ji vydržel jen na chvilku pak už zase kolo nesl tatínek.Teď byla na řadě babička.Babička s Aničkou se dali na průzkum jeskyní,převisů,děr a já neví čeho všeho, ale očividně je to obě bavilo.Přicházíme k spadlému stromu co tam leží jako kladina.Slova se ujímá manžel a předvádí jako první akrobatické kousky na spadlém stromě.Následuje ho babička, která se rozpomněla na dobu Věry Čáslavské a dost odvážně balancuje v jejím věku zhruba 1,5 m nad zemí.Vše zvládá bez úhony a za potlesku slézá ze stromu.Všichni jsme se tam vystřídali a jdeme dál kam nás nohy za nesou a Áňa vydrží.Cestou potkáváme ještě labutě až zjišťujeme že jsme na Vidláku.Občerstvíme se a jdeme zpět k autu.

Průběh trasy: Věžický rybník – Podsemínský mlýn– Vidlák)

Bezbariérová a alternativa:protože lze předpokládat, že daný výlet budou absolvovat především rodiny s dětmi, je možné projít pouze část z tohoto pěšího výletu. Tuto trasu lze v období sucha absolvovat i  na vozíku, či s dětským kočárkem. Z parkoviště u Věžického rybníku půjdete k Podsemínskému mlýnu a k rybníku Nebákov. Zpět se vrátíte po stejné trase. Půjde o nenáročnou vycházku příjemným údolím, a to zejména v horkých letních dnech, kdy kaňon říčky Žehrovky a lesní porost podél trase dávají chladivý stín. Celkem ujdete asi 6-7 km. Na Trosky a na Vidlák se vydejte samostatně autem.

U rybníku  Vidlák  se odehrála ta známá scéna z filmuJak dostat tatínka do polepšovny,kdy pošťák po střetu s vodníkem vjede na babetě do rybníka.